SSL & 3D Secure

lan=PL

Powiadomienie o zabezpieczeniu SSL i 3D

Bezpieczeństwo zakupów w Excursions24 zapewnia 256-bitowy protokół SSL (Secure Sockets Layer) i obsługiwany przez 3DSecure system płatności online. Możesz sprawdzić certyfikat SSL, klikając ikonę kłódki na pasku adresu strony, na której wpisałeś dane karty kredytowej, a adres internetowy zmienił się z http na https. Dzięki protokołowi SSL, który jest standardem branżowym w systemach realizowanych drogą elektroniczną i gdzie wymagany jest bezpieczny przepływ informacji, dane Twojej karty kredytowej, które wprowadzasz podczas zakupów są szyfrowane niezależnie od www.excursions24.com i bezpiecznie przesyłane do systemu Virtual POS bank, na który tworzona jest rezerwa. Ponadto protokół SSL udowadnia również, że nie znajdujesz się na fałszywej wersji witryny, na której chcesz się znaleźć, ale że jesteś we właściwej witrynie.

Co to jest 3D Secure?

Jest to system stworzony w celu zwiększenia bezpieczeństwa transakcji zakupowych dokonywanych kartami kredytowymi i debetowymi przez Internet. Dzięki rozwiązaniom „bezpiecznych wirtualnych zakupów” opracowanym przez Visa i MasterCard zarówno posiadacze kart, jak i sprzedawcy będący członkami są zabezpieczeni przed oszustwami. Zakupy online dokonywane z wirtualnych miejsc pracy z logo Verified by Visa i MasterCard SecureCode są objęte gwarancją Visa i MasterCard. Dlaczego system 3D Secure jest bezpieczny? W systemie 3D Secure podczas wirtualnej transakcji płatniczej bank prosi posiadacza karty o znane tylko jemu hasło do płatności, a tożsamość posiadacza karty jest weryfikowana. Osoby nieupoważnione nie mogą używać swoich kart w Internecie.

Dlaczego system 3D Secure jest bezpieczny?

W systemie 3D Secure podczas wirtualnej transakcji płatniczej bank prosi posiadacza karty o znane tylko jemu hasło do płatności, a tożsamość posiadacza karty jest weryfikowana. Osoby nieupoważnione nie mogą używać swoich kart w Internecie.

Jak działa funkcja 3D Secure?

Posiadacz karty rejestruje swoją kartę w swoim banku za pośrednictwem bankowości internetowej. Definiuje hasło i odpowiedź na pytanie zabezpieczające dołączone do karty. Posiadacz karty dokonuje zakupów w wirtualnym miejscu pracy kompatybilnym z systemem i przechodzi do sekcji płatności. Przed posiadaczem karty pojawi się wyskakujące okienko z prośbą o hasło do transakcji i wiadomość dotyczącą bezpieczeństwa osobistego z banku. Posiadacz karty kontynuuje proces, wprowadzając swoje hasło. Transakcja zostaje zakończona po zweryfikowaniu hasła przez bank. Ważna uwaga: Nie wpisuj danych swojej karty kredytowej w żadnej z form komunikacji realizowanych w Internecie (e-maile, komunikatory internetowe, formularze kontaktowe relacji z klientami itp.), z wyjątkiem stron płatności za zamówienia zabezpieczonych certyfikatami SSL. W codziennym użytkowaniu gra się w nią głównie w środowiskach fizycznych. Pamiętaj, że wszystkie informacje o Twojej karcie kredytowej są zapisane na Twojej karcie.